Bursa Mudanya’da bitmeyen restorasyona MHP’den tepki

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılında onarıma alınan ve teslim süresi iki kez değiştirilmesine rağmen restorasyonu tamamlanamayan Ömerbey Camii için MHP Mudanya İlçe Başkanlığı açıklama yaptı.

Mudanya’da 1715 yılı yapımlı Ömerbey Camii’nin manen ızdırap içerisinde olduğuna dikkati çeken MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, bir sene içerisinde tamamlanacak denilerek 2,5 senedir restorasyonun bitirilememiş olmasına tepki gösterdi.

Camilerin Türk İslam medeniyetinin en önemli unsurlarından biri olduğuna vurgu yapan Başkan Seymenler, Mudanya’daki Ömerbey Camii’nin 2,5 yıldır üstü açık, yağmura çamura bakılmadan kaderine terk edilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Restorasyon sürecinin bu kadar uzaması ve caminin mahzun duruşu, ne ruha, ne de medeniyet duruşuna yakışmadığını ifade eden Başkan Seymenler, “Ömerbey Camii sahipsiz değildir. Vicdanı olarak caminin restorasyonu işinin takipçisiyiz. Bu önemli işin usulüne uygun bir şekilde yapılıp, camiimizin bir an önce ibadete açılması için sorumlu mercileri ivedilikle açıklama yapmaya ve işbaşına davet ediyor, restorasyonun bitişini kısa sürede görmek istiyoruz” diye konuştu.

Hatırlanacağı gibi Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılında onarıma alınan 200 metrekarelik camii aradan geçen 910 güne rağmen halen tamamlanamadı. 18 Haziran 2018 tarihinde 300 günde teslim edilmek kaydıyla müteahhide verilen ve teslim süresinin iki kez değiştirilmesine rağmen bir türlü tamamlanamayan caminin restorasyonun ne zaman bitirilerek, ibadete açılacağı ilçede merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Pamukkale’de kurslar yeniden açılıyor

Pamukkale Belediyesi’nin organize ettiği ve büyük beğeni toplayan kurslar 13 Ocak’ta yeniden açılıyor. Pamukkale Belediyesi tarafından çeşitli dallarda düzenlenen ve halkın büyük ilgi gösterdiği kış dönemi kursları yeniden açılıyor. Koronavirüs önlemleri alınarak 13 Kasım 2020 tarihinde çalışmalara başlanan halk oyunları, bağlama, seramik porselen çiçek yapımı, kadınlar el sanatları, biçki dikiş […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/