Batman’da gözler rektörlük seçimlerinde

DAĞDER HABER
0 0

Batman Üniversitesi’nde rektörlük seçimleri için yarış devam ederken, aday sayısı 21’e ulaştı.

Batman Sonsöz Gazetesi – Seyithan Çetin
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Aydın Durmuş’un 4 yıllık görev süresi sona erdi. Gözler, rektörlük seçimlerine çevrildi. Mevcut Rektör Aydın Durmuş’un da yeniden talip olduğu rektörlük görevi için rektör adayı sayısı 21’e ulaştı.

MÜRACAAT SÜRESİ DEVAM EDİYOR

Rektör adayları, bulundukları şehirlerden YÖK’e online olarak müracaat yaptı. YÖK tarafından belirlenecek 3 adayın ismi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Erdoğan, önüne getirilecek 3 dosyayı inceledikten sonra Batman’a rektör ataması yapacak. Yola mevcut rektörle mi devam edileceği yoksa yeni bir rektör mü belirleneceği, merak konusu. Öte yandan, rektör adaylığı için müracaat süresi de 31 Ocak’a kadar sona erecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mobil uygulamalara servet harcandı

Sensor Tower tarafından açıklanan verilere göre, mobil uygulama harcamaları 2020 yılında yüzde 30 artarak 111 milyar dolara ulaştı. Mobil uygulama pazarının 2020 yılındaki kazancının yüzde 71’i mobil oyunlardan oluşuyor. 2020’de mobil oyun ve uygulama harcamaları rekor kırdı. Mobil uygulama analiz platformu Sensor Tower tarafından açıklanan verilere göre, App Store ve […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/