Yahyalı Belediye Başkanı pazarcılarla buluştu

DAĞDER HABER
0 0

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, yapımı tamamlanmak üzere olan Kapalı Semt Pazarı için pazarcı esnafıyla bir araya geldi.

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıya Başkan Esat Öztürk’ün aynı sıra Yahyalı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Orhan Kalem, pazar esnafları ve belediye personeli katıldı.

Toplantıda pazarcı esnafına konuşan Yahyalı Belediye Başkan Esat Öztürk, 36 bin nüfuslu bir ilçeye yakışır bir kapalı semt pazarına kavuştuklarını açıklarken, “Gerçekten çok kaliteli meyve ve sebze satıyorsunuz. Hafta içi günlerde mahalle minibüslerimiz için durak, araçlarımız için otopark olacak. Cuma günleri sizler burada satış yapacaksınız. Ayrıca pazarımızın çatısına 400 KW elektrik üretim kapasiteli Güneş Enerji Sistemi kuracağız. Yeni kapalı semt pazarımızı bayramlarda kurban kesim alanı olarak da kullanabileceğiz” diye konuştu.

İlçeye kazandırılan Kapalı Semt Pazarı için Başkan Esat Öztürk’ e teşekkür eden Yahyalı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Orhan Kalem de oluşturulacak pazar yerini istişare etmek üzere toplandıklarını açıkladı.

Toplantıda yeni pazar yerinde uygulanacak düzen için pazarcı esnafının görüş, öneri ve talepleri alındı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İstiklal Marşı'na Bursa Gemlik'ten de nefes verdiler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısıyla ülke genelinde okunan İstiklal Marşı’na Bursa’nın Gemlik ilçesinden de nefes verdiler. Bursa’da Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, düzenlenen törende mesai arkadaşlarıyla birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Bakan Ziya Selçuk’un çağrısıyla ülke genelinde gerçekleşen Gemlik’teki bayrak töreninde ise öğrenciler ise TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarının […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/