Aksaray Üniversitesi’nden 10 Ocak mesajı

DAĞDER HABER
0 0

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, basın faaliyetlerinin bilgilenme, bilgi aktarma, kamuoyunun sesi olma, yöneten-yönetilen ilişkisine aracılık etme ve katılımcılık sağlama gibi demokratik sistem unsurlarının önemli bir parçası olduğunu kaydetti. Rektör Şahin, yazılı mesajında, toplumsal fayda ve etik hususunun, her işte olduğu gibi basın çalışmalarında da değerler skalasının üst basamaklarında yer aldığına dikkati çekerek, böylesi kapsamlı ve geniş etki çerçevesine sahip bir alanda atılan ve atılacak her adımın, mutlaka toplumsal fayda öncelikli ve mesleki etik değerlere bağlı biçimde yapılması gerekliliğinin altını çizdi.

Kamuoyunun doğru bilgilenmesinin yanı sıra, gündemin anlaşılması ve yorumlanması bakımlarından da etik değerlere bağlılığın önemli olduğunu belirten Rektör Şahin, “İçinde yaşadığımız şehir olan Aksaray başta olmak üzere, tüm basın çalışanlarının gününü kutluyor, Üniversitemizin faaliyetlerinin geniş bir kesime aktarılmasına yönelik çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Aksaray'da gazeteciye saldırı!

Aksaray’da aracıyla habere giden gazetecinin önüne atlayıp kendisine kaza yaptıran kimliği belirsiz iki kişi, “Ben gazetecilere uyuz olurum” diyerek sopalarla saldırdı. Darp edilen yerel gazetecinin bileğinde ve belinde ağır tahribat oluştu. Aksaray’da İlk Havadis Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Anadolu’nun Sesi Gazetesi Haber Koordinatörü İzzet Tınmaz, akşam saatlerinde kendisine gelen bir  […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/