Siirt’te ev fiyatları cep yakıyor

DAĞDER HABER
0 0

Siirt’te son dönemde artan konut ve kira fiyatları en çok dar gelirli aileleri kara kara düşündürüyor.

Merkezde 650 lirayı bulan daire ve 1,500’e çıkan kira fiyatları asgari ücretle geçinen aileleri zor durumda bıraktığını belirten vatandaşlar, son aylarda ev fiyatları yüzde 20 ila yüzde 60 civarında arttığını, ev sahibi olmak isteyenlerin zor bir dönemden geçtiğini belirtti.

Yapılan araştırmada, 160 bin nüfuslu şehirde son 6 aydır ev fiyatlarının inanılmaz derecede arttığını tespit etti. Kiradan bunalan bazı vatandaşların ev alma hayalleri de böylelikle suya düştü. 

Şehirdeki ev fiyatlarında lüks ve konfor derecesine göre gözle görülür bir artış yaşandığını dile getiren vatandaşlar, “Fiyatlarda yüzde 20 ila yüzde 60 civarında bir artış oldu. Mahalleye göre ev fiyatlarının arttığı belirtiliyor. Doğan Mahallesi ile Bahçelievler mahallesinde bulunan ev arasında konut fiyat farkı var. Ekonomik endeksler arttıkça Siirt’te ev fiyatlarının son 2 yıldır ciddi anlamda arttı. Ev sahibi olma hayali kuranları bu durum endişelendiriyor. Bilhassa asgari ücretle geçinenlerin ev alma hayali zor.” dedi.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siirt'te öğrencilere kitap desteği

Siirt’te öğrencilere 38 bin beceri temelli kitapçık desteği sağlandı. Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce uzaktan eğitime destek amacıyla gönderilen 38 bin kitapçığın ortaokul ve lise öğrencilerine dağıtılmak üzere tüm okullara gönderildiğini söyledi. Eğitime destek çalışmalarının devam edeceğini […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/