Lüleburgaz’da kütüphane ilgisi

DAĞDER HABER
0 0

Kırkaleli’de Lüleburgaz Belediyesi’nin 2019 yılı başlarında faaliyete açtığı ve iki yıl gibi kısa süre içerisinde bağışlarla birlikte 29 ana dalda 5 bine yakın kitaba ev sahipliği yapan LYKA Kütüphane, salgın günlerinde de kitap kurtlarının yanında oluyor. Salgın sürecinde kitapseverler dilediği kitabı ödünç alabiliyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) bünyesindeki kütüphane ilgi görüyor.  COVID-19 önlemleri kapsamında kütüphanede çalışmak ya da kitap okumak yasak olmasına karşın, kitapseverler dilediği kitabı ödünç alabiliyor. Belediye personeli tarafından her gün yeni kitap girişinin yapıldığı ve kitapseverlerin her an geleceği şekilde hazır tutulan kütüphanenin personeli Nilgün Taşçı, kütüphanede bin 945 adet kitabın bulunduğunu belirterek, vatandaşların her kitap için 15 günlüğüne ödünç alma süresi olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Malatya'da yürüyüş güzergahları belirlendi

Malatya Valiliği, 2021 yılında yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri güzergahları ile miting alanlarını belirledi. Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 2021 yılı için Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde açık yer toplantısı yapılacak mahaller, gösteri yürüyüşü yapılacak güzergâhlar, yürüyüşe geçmek üzere toplanılacak yerler ile dağılma yönleri, basılı veya çoğaltılmış, el ile yazılmış davetiye, […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/