Kayseri’de ‘saadet’ farklı açılımlarla gelecek

DAĞDER HABER
0 0

Saadet Partisi Kayseri il Başkanı Av. Baki Coşkun, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Şube Başkanı Ali Özcan ve yönetimini makamında ağırladı. Coşkun, mobilya ve çelik kapı sektörü haricinde de üretime yönelmeleri gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun yaptığı açıklamada üretimin önemini vurgularken, “Kayseri’de mobilya ve çelik kapı üzerine şekillenen bir yapı var. Bu kapalılıktan kurtulup farklı alanlara yoğunlaşmalıyız. Bu durumumuzun sürdürülebilir olmadığını görüyoruz. Hak ettiğimiz değeri bulmamız için kendimizi yenilemeliyiz” ifadelerini kullandı.

ASKON Kayseri Şube Başkanı Ali Özcan ise üretim için gerekli ortamı oluşturmak istediklerini belirtirken, “Kayseri iyi bir konumda yer alıyor. Güçlü bir kültür altyapısı var. Atılım yapmak için sanayicinin elinin güçlenmesi gerekiyor. Kayserili iş adamı bir arsaya 3 milyon lira yatırıyorsa gelişmekte olan illerde 300 bin tl yatırıyor. Arada dağlar kadar fark var. Bu durumun düzelmesi bile başlı başına bir gelişim noktası oluşturacaktır.” dedi.

ASKON Kayseri Şube Başkanvekili Alperen Murat ise sanayicilerin önünün açılması gerektiğini söyleyerek “Sanayicilerin sorunlarına yönelmeliyiz. Kayseri’de çok sayıda sanayici var. Esas yapımızı ihracat kalemleri oluşturmalı. İhracat yapan firmalara bakarak bir yol çizmeliyiz. Kayseri ortaklık kültürü ve girişimcilik ruhuyla adını duyurdu. Biz de bu hususu ele almalıyız“ diye konuştu.

Derneğin yönetim kurulu üyesi Osman Sevgili, Kayseri’de herkesin inşaata yöneldiğini şehirde oluşan müteahhitlik kültürünü değiştirmeleri gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KBC Başkan vekili Abdullah Alpdağ'dan 10 Ocak mesajı

Serhat Kilis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Kilis Basın Cemiyeti Başkan Vekili Abdullah Alpdağ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. İlkeli, tarafsız ve araştırmacı bir medyanın, ülkenin demokratik gelişmesine doğrudan katkı yaptığı gibi yöneticileri uyarıcı ve yol gösterici yayınların kamu hayatını da önemli yönde etkilediğini belirten […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/