Kayseri’de pancar ödeme takvimi belli oldu

DAĞDER HABER
0 0

Kayseri Şeker’in 2020/2021 üretim kampanyası sonuçlanırken, ödeme takvimi de belli oldu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay,  Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal fabrikalarında toplam 3.544.000 ton pancar işlendiğini, bunun sonucunda 429.550 ton A kotası, 98.800 ton C kotası olmak üzere toplam 528.350 ton şeker üretildiğini, işlenen pancar ve üretilen şeker olarak geçen seneye göre yüzde 18.7’lik artışla rekor olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Başarıda emeği geçenleri tebrik eden Başkan Akay, “Yönetimimiz, yöneticilerimiz, çiftçilerimiz, çalışanlarımız, nakliyeci esnafı, mevsimlik işçiler ve diğer katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Yüreklerine, ellerine sağlık. Allah sağlıkla tekrarına erdirsin. Bu başarı elde edilirken; çiftçilerimizin alınteri ile ürettiği pancarların tamamı en verimli şekilde değerlendirilmiştir. Pandemi ortamında, zor şartlarda her türlü tedbiri alarak, üretime olumsuz bir etki oluşturmadan elde edilen bu başarı her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, üretimin uzaması ve piyasa şartlarından kaynaklanan sebeplerle pancar bedellerinin ödemesinin 3 Şubat itibariyle yapılacağını dile getirdi.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TÜPRAŞ'tan su tasarrufu için önemli adım

Türkiye’nin enerji ihtiyacının önemli kısmını karşılayan, ulusal sorumluluk anlayışıyla sürdürülebilir ekonomiye katkıda bulunmayı ilke edinen Tüpraş, su verimliliği alanındaki çalışmalarını da kesintisiz olarak sürdürüyor. Su verimliliğine yönelik görüşlerini paylaşan Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, “Rafinerilerimizde su verimliliğine ve atık su geri kazanım projelerine odaklanarak suyun geri kazanımını ve yeniden kullanımını sağlıyoruz. […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/