Kahramanmaraş’ta Suriyeli göçmenlere broşürlü bilgilendirme

DAĞDER HABER
0 0

Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı bilgilendirme broşürlerini Suriyeli göçmenlerin bulunduğu Çadırkent’te ve yoğun oldukları mahallelerde dağıttı.

Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı bilgilendirme broşürlerini Suriyeli Göçmenlerin bulunduğu Çadırkent’te ve yoğun oldukları mahallelerde dağıttı.

Suriyeli göçmenlerin eğitim, sağlık, istihdam ve kamu hizmetlerinden nasıl faydalanacaklarının anlatıldığı broşürlerde, geçici koruma altındaki Suriyeliler hakkında doğru bilinen yanlışlar yer aldı. Zabıta ekipleri, Çadırkent’te kurulan pazar yerinde ve Suriyelilerin yoğun yaşadığı mahallerde dağıttığı bilgilendirme broşürlerini ilçede kurulan tüm pazar yerlerinde de dağıtacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kahramanmaraş milletvekili Kılıç'tan 'Kamu Külliyesi' övgüsü

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kamu Külliyesi’nde kamu hizmetlerinin vatandaşa büyük kolaylık sağladığını dile getirerek, “Vatandaşımız kamu hizmetini daha modern ve kaliteli binalardan almaktadır” dedi. Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bir dizi ziyarette bulunan AK Parti milletvekili İmran Kılıç, Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi’ni gezdi. İlçe Kaymakamlığını ve belediyeyi de ziyaret eden Kılıç, […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/