Bursa’da milli takıma seçilen kadın pastacı, altın madalyaların sahibi oldu

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’da pastacı kardeşine yardım ederken başlayan pastacılık serüveninde kendini geliştirerek Türkiye Aşçılar Federasyonunca (TAFED) milli takıma seçilen Sibel Hatun, katıldığı uluslararası yarışmalardan 3 altın madalyayla döndü.

Sibel Hatun, pastacılığa kardeşine yardım ederken merak sardığını ve oğluna bir pasta yaparak işe başladığını söyledi.

Zamanla çevresine de pasta yapmaya başladığını dile getiren Hatun, şunları belirtti:

“Daha sonra bunu meslek haline dönüştürmeye karar verdim. Eğitimler alıp kendimi geliştirerek meslek haline dönüştürdüm ve bu şekilde başlamış oldum. Milli takım kaptanı hocam olur. Eğitime gitmiştim ve ondan bir telefon aldım. ‘Milli takımda seni de görmek isteriz.’ dedi. Tabii beni gururlandırdı, çok mutlu oldum. Kabul ettim ve elemeleri geçtikten sonra milli takıma girdim. Şu anda milli takımdayım. Çeşitli yarışmalara katılıyoruz. Yurt dışına yarışmalara gidiyoruz, fuarlar ve etkinliklerle süreç devam ediyor.”

Hatun, ilk altın madalyasını aldığı Yunanistan’daki uluslararası yarışmaya, Kızılderili büst çalışmasıyla katıldığını aktardı.

Milli takımla yer aldığı IKA Olimpiyatları’nın, Almanya’nın Stuttgart kentinde yapıldığını dile getiren Hatun, “IKA Olimpiyatları, dünyanın en zor iki olimpiyatından biri olarak geçiyor. Orada iki eserle yarıştım ve ikisiyle de altın madalya aldım. Eserimin biri burada, diğerini maalesef zor olduğu için geri getiremedim ve orada bırakmak zorunda kaldım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Sağlık Bakanı Koca'dan 'mutasyon' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından mutasyona uğrayan koronavirüse ilişkin açıklama yaptı. Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ”RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların incelenmesi kısa sürede […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/