Dört ülkeden Türkiye’ye uçuşlar geçici olarak durduruldu

DAĞDER HABER
0 0

 Sağlık Bakanı Koca, “İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır” açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.”

“VATANDAŞLARIN TAHLİYELERİ KONTROLLÜ OLARAK YAPILACAK”

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) Twitter hesabından konuya ilişkin yapılan paylaşımda ise, “Ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar ikinci bir değerlendirmeye kadar durdurulmuştur. Bu arada ilgili vatandaşların karşılıklı tahliyeleri kontrollü olarak yapılabilecektir” ifadeleri yer aldı.

THY: HİÇBİR YOLCU MAĞDUR EDİLMEYECEK

Dört ülkeden Türkiye’ye uçuşların durdurulması kararına ilişkin Türk Hava Yolları’ndan (THY) da açıklama geldi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiçbir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz.

Hiçbir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'daki bu tavuklar yemeklik değil seyirlik...

Bursa’da süs tavukçuluğu işine gönül vermiş hobici, dünyanın 3 kıt’asından getirdiği tavukları meraklılarıyla buluşturuyor. İnşaat işiyle uğraşan Ömer Faruk Erdönmez, 25 yıl önce Amerika’dan getirdiği yumurtalarla süstavuğu üretmeye başladı. Türkiye’nin ilk süs tavuğu yetiştiricilerinden biri olan hobici 25 yıllık sürede dünyanın 3 kıt’asını gezerek 57 çeşit tavuğu ülkemize getirerek yetiştirmeyi […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/