Orhaneli, Keles ve Büyükorhan’a ‘siyez’ desteği

0 0

Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli, Keles ve Büyükorhan’da faaliyet gösteren 43 çiftçiye ‘Dağ Yöreleri Organik Siyez Yetiştiriciliği Projesi’ kapsamında ücretsiz organik siyez buğday tohumu dağıttı.

Projeyle birlikte toplam 270 dekarda yetiştirilecek ürünlerin BESAŞ tarafından satın alınacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Bu projede sertifikasyon maliyetlerini de yine Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız” dedi.

Siyez desteğinden Büyükorhan’ın Pınar, Osmanlar, Derecik, Geynik, Balaban, Yenice Karalar, Gedikler, Çeribaşı, Merle, Yenice, Perçin ve İsmetiye, Keles’in Yazıbaşı ve Orhaneli’nin Kadıköy, Yakuplar, Emir ve Akalan mahallelerinde tarımla uğraşan vatandaşlar yararlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Okullarda uzaktan eğitim uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce 4 Ocak’a kadar süreceğini açıkladığı uzaktan eğitime 22 Ocak 2021’e kadar devam edileceğini duyurdu.  Sömestr tatili ise üç haftaya uzatıldı. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak. 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/