Sokağa çıkma kısıtlaması başladı…

DAĞDER HABER
0 0

Türkiye genelinde 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Kısıtlama, 14 Aralık Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek.

HAFTA SONU NEYE İZİN VAR?

– Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, cuma günü saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Bu süre içerisinde marketler ve bakkallar telefonla ya da çevrimiçi olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

– Lokanta-restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri cuma, cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdürecek.

– Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

– Çevrimiçi sipariş firmaları cuma, cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

– Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan cumartesi ve pazar günlerinde, ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayisine yürüyerek gidip gelebilecek.

– Özel araçla seyahat edenler için e-devlet ve ALO 199 üzerinden ya da valilik-kaymakamlıklara başvuru yoluyla izin alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da kısıtlama öncesi rekor yoğunluk

Bursa’da günde 210 bin aracın geçtiği şehrin kalbi durumundaki Acemler Kavşağı’nda dün akşam kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı.  Navigasyonlarda kızaran Acemler ve İzmir yolundaki trafik havadan görüntülenirken, trafik polisleri vatandaşların evlerine kısıtlama öncesi ulaşabilmesi için hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. Okunma: 294

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/