Bursa’da aşı için gönüllü alımı devam ediyor

DAĞDER HABER
0 0

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Covid-19 enfeksiyonu için aşı çalışmasına gönüllü alımı devam ediyor.

Aşı çalışmasına katılmak isteyen 18-59 yaş arasındaki vatandaşların, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Polikliniğinden 50338 numaralı telefondan randevu alabilecekler.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halis Akalın kendisinin de bu çalışmaya katıldığını ifade ederek, devam eden aşı çalışması ve aşılar hakkında bilgi verdi. Akalın, “Covid-19 enfeksiyonunu önlemek için yapılan aşı çalışmaları farklı yöntemler ile başlamıştır ve bazı aşılarda faz 3 çalışmaları (rutin kullanıma girmeden önceki çalışma dönemi) devam etmektedir. Pandeminin ulaştığı boyut nedeniyle, salgının kontrol altına alınabilmesi için diğer önlemlere ek olarak bu aşıların da bir an önce rutin kullanıma girmesi gerekmektedir” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Orhaneli dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

Orhaneli Belediyesi, ilçenin ortak kullanım alanlarında olduğu gibi ibadethanelerinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlçemizin ortak kullanım alanlarında olduğu gibi ibadethanelerimizde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aksatmadan yapıyoruz. Temizlik ? Maske? Mesafe ↔️#BirlikteBaşaracağız pic.twitter.com/5Khfcsxqo2 — Orhaneli Belediyesi #BirlikteBaşaracağız (@OrhaneliBel) December 9, 2020 Okunma: 145

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/