Harmancık’a gelenler muhtar olduğuna inanmıyor…

DAĞDER HABER
0 0

Harmancık ilçemizin İshaklar Mahallesi’nde erken yaşta muhtar seçilen Emre Oruç, köy muhtarı olduğunu ispat etmek için kimliğini göstermek zorunda kalıyor.

Yapılan 2019 seçimlerinde 22 yaşında muhtar seçilen Emre Oruç, genç yaşında köyüne hizmet etmek için var gücüyle çalışıyor. Köydeki kendinden yaşça büyük 3 adayı geride bırakıp köyün yüzde 70 oyunu alarak muhtar seçilen Oruç, köye dışarıdan gelenlere muhtar olduğunu ispat etmekte zorluk çekiyor. Köye gelen resmî görevliler veya misafirler muhtarı sorduklarında, “Benim” deyince inanmayıp, “Babanı çağır” diyorlar. Genç muhtar da kimliğini göstererek muhatabını ikna ediyor.

Oruç, köy muhtarlığının yanında Harmancık Muhtarlar Dernek Başkanlığını da yapıyor.

Genç muhtardan çok memnun olduklarını belirten köylüler de, “Bu defa da genç muhtar seçelim dedik. Yaşlılardan bir şey olmaz, gençler dinamik ve enerjik. Biraz da onlar hizmet etsin istedik. Muhtarımızdan çok memnunuz, iyi çalışıyor. İnşallah köyümüzde uzun yıllar muhtarlık yapar” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da sonbaharın sürpriz misafirleri

Bursa’nın göz bebeği ve Japonların “Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası” listesinde bulunan Gölyazı, güz mevsiminin en güzel günlerini yaşıyor. Gölyazı, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, bu günlerde binlerce kilometre uzaktan sıcak diyarlara göç ederken konaklayan kuşlara da ev sahipliği yapıyor. Uluslararası birçok ödüle sahip, Türkiye’nin tanınmış doğa fotoğrafçılarından Orhan […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/