Bursa’da sonbaharın sürpriz misafirleri

DAĞDER HABER
0 0

Bursa’nın göz bebeği ve Japonların “Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası” listesinde bulunan Gölyazı, güz mevsiminin en güzel günlerini yaşıyor.

Gölyazı, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, bu günlerde binlerce kilometre uzaktan sıcak diyarlara göç ederken konaklayan kuşlara da ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası birçok ödüle sahip, Türkiye’nin tanınmış doğa fotoğrafçılarından Orhan Turhan, kısa süreliğine Gölyazı’da konaklayan kuşların en güzel anlarını fotoğraflayıp ölümsüzleştiriyor. Turhan, sabahın ilk ışıklarında kamufle olarak göle girip çekimlerini büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. Turhan, küresel ısınmanın yol açtığı kuraklık ve yağışların olmamasından göl sularının çekildiğini, çevre kirliliği ve gıda zincirinin azalmasının getirdiği sıkıntılardan dolayı kuşların sayılarının azaldığını, eskisi kadar kuş çeşitliliğinin olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Orhaneli'den sevimli canlara destek

Orhaneli Belediyesi Ceren’in sevimli köpekler için kulübe isteğine destek oldu. Orhaneli Belediyesi Twitter’da yaptığı paylaşımda, ” Kendi küçük yüreği büyük güzel kızımız Ceren, sokakta bulduğu sevimli canlar için bizden kulübe istedi. Onun bu güzel istediği bizim için emirdir. Ceren kızımıza mama ve kontroller içinde destek olacağız. Sevgi ve iyilik paylaştıkça […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/