Bursa’da pazarcıya HES kodu, vatandaşa sınırlı giriş

DAĞDER HABER
0 0

 Osmangazi Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşları koronavirüse karşı korumak maske ve sosyal mesafe gibi tedbirlerin uygulanmasını sağlamak için ilçe genelinde denetim yaparak pazarcı esnafının HES kodlarını sorguladı.

Ekipler, tedbirler kapsamında esnafın ve vatandaşların tek tek ateşini ölçüldükten sonra pazar yerine girmesine izin veriyor. Pazar içerisinde yoğunluk oluştuğunda girişler kapatılıp, vatandaşlar sosyal mesafe kurulanına uyacak şekilde bekletiliyor.

Hareketlilik azaldıkça vatandaşların pazara girişine izin veriliyor. Ayrıca pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarına yerleştirilen el dezenfektanı aparatı ile de vatandaşlar kişisel hijyenini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da 'önce yaya' uygulaması

Bursa’da ’önce yaya’ uygulaması kapsamında sürücüler tek tek durdurulup bilgilendirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan öncelik yaya uygulaması kapsamında yaya geçişlerinde polis ekipleri tarafından uygulama yapıldı. Uygulamada sürücü ve yayalara broşür dağıtıldı. Uygulamada sürücülere trafikte yayalara öncelik verilmesi gerektiği hatırlatılarak, yaya geçişlerinde araçların durarak yayaya yol verilmesi gerektiği anlatıldı. Bursa’da 2020 […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/