Zekai Gümüşdiş hayatını kaybetti

DAĞDER HABER
0 0

1979-1988 arası 9 yıl görevde kalıp en uzun süre Bursa Valiliği yapan Zekai Gümüşdiş hayatını kaybetti. DAĞDER ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Bursa’ya ve göçmen camiasına yaptığı hizmetleriyle anılan, aynı zamanda Penguen Gıda Yönetim Kurulu üyesi de olan eski Bursa Valisi Gümüşdiş’in cenazesinin 30 Kasım Pazartesi günü Bursa Organize Sanayi Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Hamitler Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi.

10 Ekim 1926 yılında İzmir’in Bornova ilçesinde doğan, Tokat ve Aydın Valiliği görevlerinden sonra 1979-1988 arası 9 yıl görevde kalıp en uzun süre Bursa Valiliği yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da akıllı kavşak çalışması

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde yaşanan trafik sorununu en aza indirmek amacıyla başlattığı akıllı kavşak çalışmalarını sürdürüyor. Çelebi Mehmet Bulvarı’nda başlatılan akıllı kavşak uygulamasıyla yüzde 25 oranında kapasite artışı sağlanırken, bekleme süresi yüzde 50 oranında azalacak. Ankara ve İzmir yollarına alternatif olan Çelebi Mehmet Bulvarı’nda da akıllı kavşak uygulamasını başlattı. […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/