Medicana Bursa, Türk dağcılığının duayen ismini ağırladı

DAĞDER HABER
0 0

Medicana Bursa Hastanesi, Türk dağcılığının duayen ismi, fotoğrafçı, belgesel yapımcısı ve yazar Ersin Alok’u ağırladı.

Anadolu başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde kaya üstü resimleri üzerine araştırma yapan, onları fotoğraflayarak tarihi günümüze taşıyan Ersin Alok, fotoğrafları anlatırken izleyenlere adeta fotoğrafı yaşattı. M.Ö 20 binli yıllara dayanan kaya üstü resimlerini anlatırken, konferansa katılan misafirler, fotoğraflarla o çağa dokunmanın hazzını yaşadı. Paylaşmanın tek varoluşçuluk olduğuna inanan efsane fotoğraf sanatçısı Ersin Alok, fotoğraf çekmenin püf noktaları hakkında da bilgi verdi.

Anadolu topraklarında yaşanmış olan 33 büyük kültürün adına ve bu kültürün nasıl doğduğunu konuklarla paylaştıklarının belirten Alok, “Dünyanın oluşumu ile başlayan ve günümüze kadar gelen topluluk içinde yaşayan insanların kendileri arasında kurduğu ilişki konusunda yapmış olduğumuz çalışmayı paylaşıyoruz. Korona virüs salgını ile oluşurken, insanlık tarihinin bugüne kadar bildiğimiz değerlerinin günümüze gelen oluşumunu aktardık” dedi.

Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Remzi Karşı ise, “Kadim bilgiyi günümüze taşıyan büyük usta Alok’a şükranlarımızı sunarız. 60 yıllık birikimini cömertçe bizlerle paylaşan Alok’a bu güzel sunum ve katkıları için teşekkür ediyoruz. Tutkunu olanlara bu fotoğraflar bir kez daha Anadoluyu kucaklayıp sarılma isteği veriyor. Sosyal kültürel etkinliklerimize önem veriyoruz. Personelin de bu dönemde biraz olsun moralini yükseltmek istedik” şeklinde konuştu.

Remzi Karşı, katılımından dolayı Ersin Alok’a çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Askerlik sevk tarihleri ertelendi

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı, askerlik sevk tarihleri ertelendi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Askerlik görevlerini yapmak üzere 23-25 Kasım 2020 tarihlerinde sevke tabi olan yükümlülerin sevkleri 22-24 Aralık 2020 tarihine ertelenmiştir.” ifadeleri kullanıldı. Okunma: 232

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/