Osmangazi’den fırınlara denetim

DAĞDER HABER
0 0

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın ve pastanelere koronavirüs denetimi yaptı.

Genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrollerinin yapıldığı denetimlerde, eksiklik bulunan işyerleri hakkında tutanak tutuldu.

Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve pastane imalathanelerini dolaşarak hijyen kurallarına uyup, uymadığını kontrol etti. Zabıta ekipleri yapılan denetimlerde özellikle ekmek ve diğer unlu mamulleri satışa sunan kişi ile para alışverişini yapan çalışanın farklı kişiler olması gerektiğine dikkat çekti. Para alışverişi yapan kişinin ekmek ve diğer unlu mamullere kesinlikle dokunmaması hususunda uyarılarda bulunuldu.

İşletmelerin ruhsat kontrolünü denetleyen ekipler, çalışanların kılık ve kıyafetinden, bone takıp takmadıklarına kadar her ayrıntıyı titizlikle değerlendirdi. İmalathanelerin mutfağında da denetim yapan ekipler, sağlık koşulları açısından gerekli incelemeleri gerçekleştirdi. Titizliğe ve hijyene önem veren imalatçıları tebrik eden ekipler, kurallara uymayan fırın ve tatlı imalathanesi ile satış noktaları hakkında gerekli uyarılar yapıldı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DASKUT 1 yaşında

DASKUT kuruluşunun 1. yıl dönümünü büyük bir katılım ile Bursa merkez karargahında kutladı. Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma Derneği, büyük bir katılım ile gerçekleşen kutlama töreninde büyük bir katılım gerçekleşti. Derneğin Onursal Başkanı Osman Urfalıoğlu, Genel Başkan Tuncay Meriçli, il ve ilçe temsilcileri, AFADBursa Eğitim Sorumlusu Sedat Ergani derneğin […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/