Dağ yöresinin yaşanmış öyküleri bu kitap sayesinde yarınlarda yaşayacak

DAĞDER HABER
0 0

Ahmet Emin Yılmaz – Olay Gazetesi
DAĞDER’İN Kültür yayını olarak yayımlanan Mehmet Burhan’ın kaleme aldığı DAĞLI BEKÇİLER – EFELER VE ANALAR kitabı çıktı. Kitapla ilgili Ahmet Emin Yılmaz’ın Olay Gazetesi’ndeki köşesinde yaptığı değerlendirme:

Mehmet Burhan dağ yöresinin üretken insanlarından. Büyükorhan’ın Kınık Köyü’nde doğmuş, Setbaşı Telefon Müdürlüğü’nden emekli olmuş. Fakat, çocukluğunun geçtiği dağ yöresi için bir şeyler yapmaktan da hiç vazgeçmemiş.

Emekli olduktan sonra…

Büyüklerinden dinlediği yaşanmış öyküleri kitapta toplayarak gelecek nesillere bırakmayı düşünmüş. 2005 yılında da bu öyküleri yazmaya başlamış.

İşte…

O kitap tamamlandı. İçinde 76 yaşanmış öykü yer alıyor. Yola çıktığı Süleyman Efe ile Fidan Ana ve Bekçiler adlı 3 öykü ise roman tarzında.

Kapak tasarımı ve sayfa düzenin Ercüment Kartal’ın yaptığı Dağlı Bekçiler – Efeler ve Analar adlı kitabı tanıtırken şunu söyledi:

Orhaneli bölgesi tarihte Adranos olarak geçiyor, ama yöre insanı Adırnaz olarak bilir. Ben de bu yörenin hepsi yaşanmış öykülerini geleceğe taşımak istedim.”

Kitaptan edinmek isteyenler mehmetburhan@gmail adresinden bağlantıya geçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ÇİÇEK AÇSIN OKUL BAHÇELERİ

ÇİÇEK AÇSIN OKUL BAHÇELERİ! Ne oldu bizim okul bahçelerinde rengarenk açan, her mevsim cıvıldaşan çiçeklerimize? Çocuk sesinin yankılanmadığı okul, kuru bir betondan ibaretmiş meğer. Bütün duamız tez zamanda, sağ salim ve esenlik içerisinde, yeniden okul bahçelerimiz bizim çiçeklerimiz ile donansın! COVID-19 Pandemisinin dünyadaki yıkıcı etkisi göz önüne alındığında şüphesiz ki […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/