EY DAĞ YÖRESİ! Eşsiz bir hayalimiz var…

12 0

Dağ – Der Yönetim Kurulumuzun Haziran Ayında aldığı Karar mucibince;

Tarihin derinliklerinde duran haklı bir onur ve gururun, gelecek nesillere aktarılmak üzere, SOMUT olarak hayat bulmasını istiyoruz.

Bunun ilk nişanesi olarak ta, mesela Doğancı Barajının en görkemli tepesine; 

DİKKAT! ŞU AN AYAK BASTIĞINIZ BU TOPRAKLAR, ÇANAKKALE SAVAŞINDA EN ÇOK ŞEHİT VEREN YÖRE (DAĞ YÖRESİ) TOPRAKLARIDIR,  yazısını görmek istiyoruz.

Devamı ise aşama aşama inşallah daha ayrıntılı olarak sizinle paylaşılacaktır.

Biz çalışmamızı başlatıyoruz

Hepimiz, Sivil, Siyasi ya da Resmi Görevli fark etmez, bu büyük onura elimizi uzatalım ve el birliği ile yeni bir iftihar tablosu inşa edelim!

Haydi Bismillah!

3 thoughts on “EY DAĞ YÖRESİ! Eşsiz bir hayalimiz var…

  1. Evet çok güzel olur naçizane fikrim Türk bayrağı ilede yazıyı zenginleştirmek lazım

  2. Dağ yöresi adana alınmış en güzel karar şahım adına gurur duydum dağlı omaktanda gurur duyuyorum benim gibi düşünen dağ yöresi bireylerine de bende taşın altına elimi koyarım gerekirse birtaşta ben koyarım demelerini hayelde kalmayıp yapılmasını istiyorum bunun içi benim gibi düşünen kaç kişi varsa vakit bir olma vati bir olalım gerçek olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Meğer...

Varlığımdan habersiz tartıya koydum beniAğırlık bende değil özlerimdeymiş meğerCan içre can bildiğim, ruhumdan soydum teniMuhabbet dilde değil, sözlerimdeymiş meğer Yol mu yorgun yolcu mu, gün mü yoksa gece mi?Dil burcunda parlayan söz mü yoksa hece mi?Aklımla alay eden şu tuhaf bilmece mi?Basiret us’ta değil, gözlerimdeymiş meğer. Aklımı baştan alıp, kavuran samyelini,Karşılamaz gönlümün, bir muhabbet […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/