Umutsuzluğa yer yok kitabımızda…

DAĞDER HABER
2 0

Zor günler geçiriyor beli bükülmüş dünyamız kabul, dört bir yanında salgın dört bir yanında savaş, gelecekte bekleyen nice sorunlar… Ama güzel şeyler de olmuyor değil. Hayat zaten böyle olmayacak mı? Bir yanda güneş açacak öte tarafta gece. Yağmur kar boran… Sonunda güneş, çiçekler açacak mis gibi kokacak.  Narin Gelincikler salınacak hafif bir esintide nazlı nazlı Yollarında memleketin. Başaklar dolgun eğecek başını. Hasılat iyi olacak yine. Asırlardır olduğu gibi. Ne gam.  Yaradan vermez mi kuluna, karıncasına, rızkını. Amenna.

Sen içini ferah tut. İyilik güzellik tohumlarını serp mümbit topraklara. Kim Biçerse biçsin. Sordun ya ne yapacağız nasıl bakacağız kendimize. Herkes iyi bak kendine diyor.

Sen içine bak. Bu toz duman elbet geçecek. At izi it izinden ayrılacak.  Vakur bir bekleyiş ve güzel bir sabırla…  Yarın elbet bizim elbet bizimdir deyişi gibi şairin gün doğmuş gün batmış ebet bizimdir de. Toprağa bak, göğe bak. Zahirde olup bitenler aldatmasın seni. Biz bâtına bakmasını da bilen bir geleneğe sahibiz.

Fonda Menteşeli Cengiz çalsın tabi, bu yörenin Türkülere yansıyan sızısını dinle , “ yağmurlar yağsın” dereleri tüfek yangısı da alsın. Sevenler kavuşsun.

Güzel şeyler de oluyor olacak elbet… Hayat bu. Büyükorhan ilçemizde Tıp Fakültesini kazanan çocuklarımızda olur, olacak yöremizin dört bir yanından güzel haberler de gelecek.  Dünyayı güzelleştirmek senin işin. Sen içini ferah tut.   Umutsuzluğa yer yok kitabımızda. Aldırma günübirlik hevesler içinde koşturanlara, konuşanlara.

İyilik, güzellik, incelik,  ahlâk olsun ajandanda. Sonrası güvenli uzun bir hayat yolu.  

Sabırla kal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mutluluğa Keles'te 'evet' dediler

Keles Kaymakamlığında görev yapan iki güvenlik görevlisi beraberliklerini evlilikle taçlandırdılar. Keles Polis teşkilatı mensubu Mihriban ile Keles Jandarma Teşkilatında görevli Fahrettin çifti Keles Gököz Göleti kenarında yapılan nikahla mutluluğa adım attı. Çiftin nikahını Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin kıyarken Keles Kaymakamı Kübra Teymur ve eşi Keles Cumhuriyet Savcısı Osman Baturay […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/