KELES BÜYÜKORHAN VE HARMANCIK İLÇELERİMİZE HAYIRLI OLSUN

DAĞDER HABER
3 0

Keles, Büyükorhan ve Harmancık 2846 Nolu Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2. Bölgesel Teşvik kapsamına alındı.

Resmî Gazete’de yayımlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları” ile ilgili 1. Bölgede yer alan Bursa’da Cumhurbaşkanlığı kararı ile açıklanan 3 ilçemiz Keles, Harmancık ve Büyükorhan 2. Bölgesel teşvik kapsamına alındı.

İlçelerimize yapılacak yatırımlarda, yer tahsisi, %20 vergi muafiyeti, SGK İşveren Prim muafiyeti gibi konularda teşvik uygulanacağı belirtildi.

Genel Başkanımız Yaşar Türk girişimlerde bulundukları ve takiplerinde olduğu konudaki bu gelişmenin memnuniyet verici olduğunu belirterek: “Dağder olarak bizlerin de her platformda dile getirdiği, Ankara’ya sunduğu ve yöremizin makus talihine olumlu yönde katkı sağlayacak bu güzel teşvik haberi yöremize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.” diyerek haklı taleplerini göz önünde bulunduran siyasilere ve Önceki Dönem DAĞDER Başkanları ile yönetim kurullarına teşekkür etti.

Orhaneli’nin teşvik kapsamında yer almaması ile ilgili sonucun takipçisi olacaklarını belirten Türk, Sadağ Kanyonu’nun doğal sit alanı ilan edilmesi ve benzeri konularda yöremizde olumlu gelişmelerin yakın dönemde de olmaya devam edeceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sadağı Kanyonu 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi...Kesin korunacak hassas alan nedir?

2004‘te Kültür ve Tabiat Kurulu tarafından “1. Derece Doğal Sit Alanı” ilan edilen Sadağı; Orman Bölge Müdürlüğü tarafından piknik alanı olarak düzenlenmişti. Orhaneli’de sarp kayalıkları, sıcak su kaynağı, kaya hamamı ve şelalesiyle ilgi gören Sadağı Kanyonu ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak ilan edildi. Böylelikle doğal sit alanı statüsünü koruyan kanyon Doğal Sit Alanları […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/