Menteşeli Cengiz’in nesli yöremizi gururlandırmaya devam ediyor

DAĞDER HABER
2 0

T.C. Kültür Bakanlığı tarafından Türk Müziği çalgılarının üst düzeyde icrası için gençleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen ‘Türkiye 4. Genç Sazendeler İcra Yarışması’nın finali tamamlandı.

Türkiye’nin farklı illerinden katılımların olduğu yarışmada “Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü” kategorisinde bir biri ile yarışan Menteşeli Cengiz’in oğulları Tugay ve Mehmet Bütün, yarışmaya katılan 19-26 yaş arasındaki genç icracılar arasından finale kalarak, Bağlama icrası alanında Bursa’ya ve yöremize iki önemli ödül kazandırdı.

B.U.Ü. Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Tugay Bütün en büyük ödül olan “Başarı Ödülü”ne layık görülürken ağabeyi ile finalde yarışan B.U.Ü Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Anasanat Dalı lisans ikinci sınıf öğrencisi Mehmet Bütün ise “Mansiyon Ödülü” ile ödüllendirildi.

Köyünün ve babası Menteşeli Cengiz’in kullandığı isimden hareketle “Menteşeli” rumuzu ile yarışmaya katılan Tugay Bütün “T.C. Kültür Bakanlığının düzenlediği Türkiye 4. Genç Sazendeler İcra Yarışması’nın kardeş rakipleri ve finalistleri olarak kardeşim Mehmet Bütün ile birlikte yıllarca verilen emek ve bilek gücü ile “bağlama icrası” dalında kazandığımız iki ödülü Bursa’ya ve yöremize getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadeleri ile mutluluğunu paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sahte hesaplar yandı... 24 saat içinde Emniyet müdahalede bulunacak...

Yörede de yalan, iftira, tehdit, özel hayatın gizliliği, kamuda infial oluşturma, kamu görevlisine hakaret, kurumları ve STK’ları çalışamaz hale getiren insanları siyasetten soğutan ve hukuki problem oluşturan konularda sürekli sıkıntılı yayınlar yapan sahte hesapları da ilgilendiren sosyal medya yasası yeniden gündeme geldi. YENİ SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ NASIL OLACAK? Başkan Recep […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/