Keles tedirgin… Yeni vakalar görüldü

DAĞDER HABER
5 0

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin Keles’te iftar davetleri nedeniyle yeni vakaların olduğunu tam kurtulduk derken yeniden pozitif hastaların görüldüğünü belirtti. Bu tür toplu organizasyonların kolluk kuvvetlerine haber verilmesini istedi.


Bugün sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama:

“Sevgili hemşehrilerim! Maalesef Koronayla el ele iftar programlarına…. Son zamanlarda ilçemize özellikle hafta sonlarında Bursa’dan çok sayıda vatandaşımızın geldiği gözlemlenmiş olup, Coronavirüs salgını ile ilgili vakalarda da artış olmaya başlamıştır.Tam bu işten kurtulduk derken maalesef yine pozitif korona vakalarla karşılaştık. İlçemizde görülen son korona virüs vakalarının sebebi hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları Bursa’dan gelen vatandaşlarımızın da katıldığı iftarlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle hiç bir şekilde en yakınlarla bile iftar Programı düzenlenmemesi ve misafir kabul edilmemesi önem arz etmektedir. Hem Bursa’dan gelen vatandaşlarımızın hem de mahallelerimizde oturan hemşehrilerimizin bu konuda hassas davranması gerekmektedir. Sizlerin de bu gibi durumları sıkı bir şekilde takip etmenizi, kaymakamlık, belediye veya kolluk kuvvetlerine bilgi vermenizi önemle istirham ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Keles Kaymakamı Kübra Teymur'dan Coronavirüs uyarısı

Coronavirüs tehdidine karşı mücadele kapsamında devletimiz her türlü tedbirleri almasına karşın Ramazan ayında verilen iftar yemeklerinden dolayı devletimizin almış olduğu sosyal mesafe yasağına ters hareket edilmekte olup verilen iftar yemekleri dolayısıyla vakalarda da artış olmaktadır. Hayatlarınız bizim için değerlidir. Lütfen devletimizin aldığı yasaklara uyup bu ramazan ayında siz sevgili vatandaşlarımızın […]

Dagder.org.tr'yi ziyaret ettiniz mi?

http://dagder.org.tr/